Bieg po piwo 2016

By 17 listopada 2016 #blog, #wyprawy

Bieg po piwo 2016

To nie byłby mój blog, gdybym nie wspomniał o bieganiu i piwie. Organizatorem wydarzenia „Bieg po Piwo” jest Rafał Słociak nasz opolski ultras i organizator biegu w Ozimku pod nazwą „Pagórace”.  Pierwsza edycja Biegu po piwo odbyła się trzy lata temu, wtedy jeszcze nie byłem aktywny biegaczem, tylko śledziłem postępy Rafała i strasznie mu kibicowałem.

Przy kolejnej edycji już bardzo chciałem wystartować, ale na tamten czas nie byłem jeszcze na to gotowy. Na całe szczęście Rafał nie zaprzestał organizacji wydarzenia i w tym roku odbyła się kolejna. Tym razem wystartowałem i pokonałem trasę z Korfantowa do Jesenika z grupą szaleńców, którym chciało się w tą paskudną pogodę polatać do Czech na piwo.

Góry Opawskie w nocy są piękne trasa od Pokrzywnej przez Biskupią Kopę do Zlatych Hor w nocy jest rewelacyjna. Bieg zakończyliśmy w browarze w Jeseniku, odpoczywając i popijając piwo planowaliśmy już następną edycję, w której na bank chcę wystartować. Będzie to moje osobiste zakończenie sezonu 2017, który zapowiada się naprawdę rewelacyjnie.

Zostaw komentarz